Radionica s odgojiteljima "Odgojitelj i socioemocionalni razvoj djeteta"

U sklopu Tjedna Rastimo zajedno koji se u rujnu provodio u vrtićima diljem Hrvatske, organizirali smo radionicu s odgojiteljima pod nazivom: "Odgojitelj i socioemocionalni razvoj djeteta". 

Predškolsko razdoblje je vrlo osjetljivo razdoblje odrastanja u kojem se formiraju važni odnosti. Najveći utjecaj u procesu socioemocionalnog učenja i razvoju socioemocionalnih kompetencija imaju svakako roditelji.  Međutim, prema nekim istraživanjima predškolska djeca provode više vremena s odgojiteljima nego s roditeljima (Shaffer, 2000.) i pokazuju privrženost odgojiteljici vrlo sličnu onoj koju razvijaju s majkom (Howes, 2004.) te stoga zaključujemo da je i utjecaj odgojitelja značajan. 

Raspravljali smo o važnosti osiguranja pozitivnog i poticajnog okruženja u kojem će se njegovati kvalitetni odnosi s djecom, obiteljima i suradnicima, prihvaćati različitost i njegovati tolerancija, biti pozitivan model u komunikacijskom smislu te prihvaćati i poštivati sve emocije. 

Radionica je bila dinamična i produktivna. Odgojitelji su radionicu ocijenili visokim ocjenama. Nastavljamo i dalje jačati svoje profesionalne snage.

 

IMG 4e52ba994ac5e83232be15ad32b60c86 V

 

PXL 20230927 154227669.MP

 

Također, uredili smo naše objekte plakatima za roditelje i predstavili program za roditelje djece najmlađe dobi "Rastimo zajedno", a koji se u našem vrtiću provodi od 2013. godine. 

 

DV Požega

 

DV Požega 1

Dodajte naslov

 

 

Info

Dječji vrtić Požega
Rudinska 8
Požega

OIB: 30492723401

MB: 03310299

Lokacije

Lokacija 1:
Rudinska 8, Požega

Lokacija 2:
Kralja Krešimira 32a, Požega

Radno vrijeme

od 6,00 – 16,30 sati

Prema potrebama roditelja radno vrijeme vrtića je najduže do 20,30 sati

Vrtić radi pet dana u tjednu (od ponedjeljka do petka)

Kontakt

Telefon:

099/327-3663 (uprava)

E-mail adresa:

info@djecjivrticpozega.hr