Hrvatski olimpijski dan

Brojnim sportskim igrama i aktivnostima obilježili su i ove godine mališani dječjeg vrtića Pod gradom Hrvatski olimpijski dan. Skakalo se u vrećama, vježbalo na strunjači, vozile su se „tačke", potezao se konopac, a u svemu tome pomogao im je i požeški gradonačelnik Vedran Neferović, iskoristivši priliku da ih poduči osnovama plivanja, rukometa, nogometa i tenisa.

Hrvatski olimpijski dan, poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10.rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Olimpizam promiče vrijednosti koje se u čovjeku razvijanju bavljenjem sportom i teže stvaranju miroljubivog društva, a kako je to važno razvijati od najranijeg djetinjstva još jednom su pokazali mališani dječjeg vrtića Pod gradom.

 

2997bbb12342e7385f76a6413c5cb774 XL

 

2997bbb12342e7385f76a6413c5cb774 2 XL

 

Hrvatski olimpijski odbor poručuje svim građanima: bavite se sportom.

Odjenite bijelu majicu kao simbol mira, prijateljstva i razumijevanja.

Hodajte, trčite, krećite se i napravite prvi korak prema zdravom načinu života.